godlo bip logo logo e uslugi

joomla background image module

                                                                              

logo1alo

3d image slider joomla
Facebook Image

Dnia 12 września 2013r. uczniowie klasy 2B uczestniczyli w warsztatach w Instytucie Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego nt. „Jakie ryby żyją w Bałtyku?". Opiekunem uczniów był mgr inż. Leszek Ciesielski. W ramach zajęć klasa 2b brała udział w wykładzie, dzięki któremu młodzież zapoznała się z gatunkami ryb, typowych dla naszego morza oraz cechami ich budowy. Uczniowie poznali metody badania ryb – oznaczanie masy, wielkości i wieku wybranych gatunków. Mieli również okazję poznać sposoby połowu ryb oraz zagrożenia dla ryb wynikające z działalności człowieka.
Uczniowie zapoznali się z narzędziami połowowymi, takimi jak sieci, żaki i włoki. Podczas zajęć terenowych wykonywali samodzielnie badania pobierając próbki z wód Zatoki Gdańskiej oraz określali złowione gatunki.
W trakcie zajęć laboratoryjnych zapoznali się najważniejszymi gatunkami ryb oraz zdobyli podstawowe wiadomości o ich budowie i niezwykłych właściwościach, doskonaląc przy tym umiejętność pracy ze sprzętem optycznym.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto i w jaki sposób należy chronić przyrodę morską, w tym różnorodność biologiczną mórz.
Zdjęcia oddają zapał i zainteresowanie, z jakim uczniowie wykonywali powierzone im zadania.

   

więcej zdjęć

   
© I ALO